15lat
Eksperci w Twoim gospodarstwie
Do końca promocji pozostało
43
DNI
04
GODZINY
38
MINUTY
36
SEKUNDY
Produkty wchodzące w kampanię
ekspert od azotu
ekspert od białka
ekspert od zimotrwałości
PRODUKTY GRANULOWANE

Liczba zdobytych punktów przy zakupie
1 tony produktu 10 pkt


PRODUKTY PŁYNNE

liczba punktów przy zakupie 1O litrów
produktu 7,5 pkt

kupuj produkty
Nagrody
czasopisma
30pkt
Prenumerata czasopism
Rolniczych i Ogrodniczych
 • Top Agrar Polska / pół roku
 • Poradnik Rolniczy / pół roku
 • Farmer / rok
 • Nowoczesna Uprawa + Rolniczy Przegląd
 • Teczniczny / rok
 • AgroProfil / rok
 • lub
 • Sad Nowoczesny / rok
 • MPS Sad / rok
 • Jagodnik / rok
 • TMJ / rok
 • WiOM / rok
 • Warzywa / rok
 • Hasło Ogrodnicze / rok
czujnik opadów
60pkt
Czujnik opadów
TFA Dostmann
aplikacja sor
120pkt
Aplikacja ŚOR
Mobilne Vademecum
środków ochrony roślin
stacja pogody GARNI 940
240pkt
stacja pogody
GARNI 940
Pilarka
240pkt
Pilarka
STIHL MS 181
moc 1,5 kW
myjka
480pkt
myjka wysokociśnieniowa
STIHL RE 163
myjka
480pkt
DJI Mavic
Mini
Regulamin i kontakt
Zapisz się na informacje
mailowe Timac Agro
ekspert od azotu

Czy wiesz, że azot jest składnikiem, który łatwo ulega stratom w procesie wymywania lub ulatniania?

Azot w technologii N-Process jest chroniony siatką organicznowapniową, dzięki czemu jego straty wynikające z ulatniania i wymywania ograniczone są do minimum. To pozwala w pełni i efektywnie wykorzystać ten składnik pokarmowy przez rośliny.

Czy wiesz, że efektywne wykorzystanie azotu przez rośliny może być limitowane wskutek niedoboru siarki, magnezu i wapnia?

Nawozy z linii Sulfammo zawierają siarkę i magnez po to by prawidłowo odżywiać rośliny oraz istotnie wpływać na lepsze i bardziej efektywne wykorzystanie azotu. Zawarty w nawozach wysoce reaktywny wapń w postaci Mezocalc nie tylko zaopatruje rośliny w ten jakże ważny pierwiastek ale również poprawiając mikro pH gleby oraz pozwala na lepsze wykorzystanie innych składników pokarmowych.

Czy wiesz, że plonotwórcze działanie azotu jest uzależnione od sprawnego wykorzystania tego składnika przez rośliny?

Kompleks biostymulujący N-Process zawarty w nawozach Timac Agro zapewnia możliwość lepszego pobrania i przetworzenia azotu przez roślinę w każdych warunkach. Dzięki temu procesy plonotwórcze zachodzą szybciej i sprawniej, a rośliny budują silniejszą strukturę. Dodatkowo kompleks przyczynia się do aktywacji azotu glebowego.

ekspert od białka

Czy wiesz, że lucerna i jej mieszanki z trawami pobierają rocznie nawet 300 kg CaO z ha?

Większość gospodarstw ogranicza się jedynie do okresowego wapnowania gleby przeznaczonej pod uprawę mieszanek z roślinami motylkowatymi. To błąd. Lucerna w czystym siewie i jej mieszanki z trawami mają bardzo wysokie zapotrzebowanie na wapń, który należy regularnie dostarczać „pod plon” w maksymalnie przyswajalnej dla roślin formie. Nawożone wapniem (Physiomax) pozytywnie oddziałuje na wielkość plonu i jakość paszy powstającej na łąkach i pastwiska.

Czy wiesz że w procesie tworzenia białka biorą udział tzw. aminokwasy siarkowe?

Aminokwasy siarkowe (Metionina i Cysteina) jak sama nazwa wskazuje do swojej budowy wykorzystują siarkę, której niedobór w glebie prowadzi do spadku wykorzystania azotu, oraz zmniejszenia ilości białka w roślinach. Siarka w około 90% występuje w roślinach w postaci właśnie aminokwasów siarkowych. Warto więc stosować w odżywianiu upraw paszowych nawozy zawierające przyswajalną siarkę.

Czy wiesz, że zbilansowane nawożenie może spowodować wzrost plonu białka z ha i wydłużyć okres użytkowania plantacji?

Wprowadzenie do technologii odżywania użytków zielonych takich produktów jak PHYSIO-MESCAL G-18, Physiomax 975, czy nawozów z grupy SULFAMMO zawierających niezbędne składniki pokarmowe oraz kompleksy biostymulujące PHYSIO+ i N-PROCESS powoduje znaczną poprawę parametrów paszy, jej ilość, oraz zdecydowanie wydłuża czas użytkowania plantacji.

ekspert od zimotrwałości

Czy wiesz, że w uprawie rzepaku konieczna jest skuteczna aplikacja boru już jesienią?

Zastosowanie FERTIACTYL® Radical zapewnia optymalne i skuteczne odżywienie borem. Jest to szczególnie istotne jesienią, ponieważ składnik ten aktywuje powstawanie cukrów i ich transport w roślinie przez co podnosi jej mrozo-odporność, a wiosną pozwala na szybszy i lepszy start wegetacji. Kompleks biostymulujący zawarty w preparacie istotnie wpływa na rozwój systemu korzeniowego oraz skutecznie wzmacnia rośliny w momencie wystąpienia stresów temperaturowych.

Czy wiesz, że potencjał plonotwórczy zbóż ozimych w dużym stopniu budowany jest w okresie jesiennym?

Zastosowanie FERTILEADER® Tonic zawierającego miedź i mangan istotnie wpływa na lepsze krzewienie się zbóż, przez co również na ich lepsze zimowanie i mniejszą wrażliwość na opóźniony start wegetacji w wyniku chłodnej i suchej wiosny. W trudnych warunkach roślina w mniejszym stopniu redukuje źdźbła zawiązane jesienią przez co kłosy są dłuższe i charakteryzują się większą ilością pięterek, a to stanowi o potencjale plonotwórczym. Niedożywienie zbóż miedzią i manganem zmniejsza plonotwórcze działanie azotu i prowadzi do strat ilości i jakości ziarna.

Czy wiesz, że zastosowanie cynku i boru jesienią w sadzie zapewni drzewom lepsze zimowanie?

Zastosowanie pozbiorczo na funkcjonujący liść preparatu FERTILEADER® Leos zawierającego cynk i bor pozwala na efektywne odżywienie pąków kwiatowych pod kątem zimotrwałości. Dodatkowo skumulowany w roślinie cynk i bor będzie wzmacniał procesy kwitnienia w kolejnym sezonie, a kompleks Seactiv z działaniem antystresowym oraz polepszającym transport składników pokarmowych i asymilatów zapewni roślinie możliwość prawidłowego funkcjonowania.

To jest placeholder.
Przejdź do trybu Podglądu lub opublikuj stronę,
aby sprawdzić działanie swojego kodu.
Kliknij dwa razy, aby edytować
<script> const frm = document.getElementById('newsletter-frm'); const btn = document.querySelector('.form-section__btn'); btn.addEventListener('click',()=>{ document.querySelector("#edi-cnibl4n > button").click(); }); </script>